Kościół


Wirtualny spacer

Parafia na FB

Diecezja Pelplińska

Spotkania z terapeutą

 

Osoby uzależnione mogą spotkać się z księdzem Ireneuszem, terapeutą od uzależnień, w każdy wtorek, w godz. 15.00-17.00 w plebanii, wejście od strony ul. Garbary.

Radio Głos

kujawsko-pomorskie.pl

 

Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Komunikaty PDF Drukuj Email

 

NOWA STRONA INTERNETOWA

Zapraszamy na nową stronę internetową parafii: https://bozecialotuchola.pl/ (kliknij)Bardzo dziękujemy za datki zebrane w niedzielę na rzecz naszego Hospicjum im. Św. Małgorzaty w Tucholi. Zebraliśmy 4295 zł. Dziękujemy też różom Żywego Różańca z naszej parafii za zbiórkę na Dom Samotnej Matki w Pisarówce w Ukrainie. Zebraliśmy 7634 zł. Więcej informacji w zakładce Żywy Różaniec.

 


ZATRZYMAJMY WOJNĘ WOŁAJĄC O MIŁOSIERDZIE

 

CZAS MIŁOSIERDZIA

W związku z trwającą wojną na Ukrainie przeżywamy obecnie bardzo trudny czas niepewności, w którym może rodzić się w nas lęk o życie i o przyszłość. Ponadto jesteśmy świadkami szerzącego się zła, które zdaje się triumfować nad dobrem. Jako osoby wierzące, wiemy jednak, że zwycięstwo już się dokonało - Syn Boży umarł za nasze grzechy i pokonał zło. Każdy człowiek jednak stoi przed wyborem, którego musi dokonać osobiście, by zwrócić się do Boga, a odwrócić się od grzechu. Dlatego Bóg daje nam czas. Czas na nawrócenie - CZAS MIŁOSIERDZIA. Czas, w którym Bóg nie chce karać, ani sądzić ludzkości, ale pragnie ją uleczyć, przytulając do swego miłosiernego serca - jak wyznał św. Siostrze Faustynie Kowalskiej (Dz. 1588). Mówił do niej: Daję ludzkości ostatnią deskę ratunku – to jest ucieczkę do miłosierdzia Mojego (Dz. 998).

NOWENNA Z KORONKI (15-23 kwietnia 2022)

Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego (Święto Miłosierdzia - 24 kwietnia). Podejmijmy wspólnie nowennę polegającą na odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia przez 9 dni. Nowennę tę rozpoczniemy w Wielki Piątek (15 kwietnia), a zakończymy w wigilię Niedzieli Miłosierdzia (23 kwietnia). Ufając w obietnicę Jezusa przekazaną przez św. Faustyną: W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask (Dz. 796), będziemy prosić o ustanie wojny oraz to, by jak najwięcej osób zwróciło się z ufnością do Miłosierdzia Bożego.

NOWENNA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Do nowenny z Koronki dołączymy także Nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą Jezus podyktował św. Faustynie, podczas której przez 9 dni będziemy przyprowadzać do źródła miłosierdzia Bożego kolejne grupy osób, aby w ten sposób powierzyć Bożemu Miłosierdziu całą udręczoną i zagubioną dziś ludzkość (Dz. 1209-1229).

9 DNI MODLITWY, WSPÓLNOTY, ŁASKI

Podejmijmy tę modlitwę w każdej rodzinie, parafii, wspólnocie lub indywidulanie.

FORMY PRZEŻYWANIA NOWENNY

Modlitwę tę możemy przeżywać na różne sposoby:

W parafii:

Nowenna połączona z Modlitwą w Godzinie Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00 w kościele

Indywidualnie:

1 opcja: poprzez nagrania nowenny na stronie www.faustinum.pl i kanale YouTube: Faustinum

2 opcja: online z kościoła, transmisja przez TVP z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

 


 

Zachęcamy do modlitwy w intencji Misji Świętych w naszej parafii, aby przyniosły dobre i błogosławione owoce! Zarezerwujmy sobie już teraz czas na ten święty tydzień, by móc w Misjach uczestniczyć. Zachęcajmy się nawzajem do udziału. Niech nas Pan Bóg odnowi, przemieni, umocni i uświęci!

MODLITWA ZA MISJE [PDF]

 


Zbliża się Wielki Piątek – 15 kwietnia. Tradycyjnie już ulicami naszego miasta odprawiana będzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się na Placu Wolności o godz. 20.30. Następnie przejdziemy ulicami: Ks. Wryczy, Świecką, Piastowską, Grunwaldzką, Al. LOP, 11 listopada  i Witosa do kościoła p.w. św. Bartłomieja.W najbliższą niedzielę 10 kwietnia przed kościołami naszego powiatu odbędzie się w ramach akcji POLA NADZIEI kwesta na rzecz naszego tucholskiego Hospicjum im. św. Małgorzaty. Wspomóżmy pomoc dla terminalnie chorych naszego regionu! http://hospicjum-tuchola.pl

 

 


 

Z okazji Dnia Świętości Życia (25 marca) zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego!

Więcej tutaj: www.duchowaadopcja.pl
Pomocna jest aplikacja: www.adoptujzycie.pl


PROŚBA O POMOC UCHODŹCOM Z UKRAINY!

Trwa wojna na Ukrainie. Do naszego miasta i okolic przybyło ok. 300 uchodźców, przede wszystkim kobiet i dzieci. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w pomoc. Wszystkich, którzy mogliby przyjąć uchodźców do siebie prosimy o zgłaszanie się do Miejskiego Sztabu Pomocy w Urzędzie Miejskim w Tucholi na Placu Zamkowym 1, pokój 103 lub telefonicznie. Zachęcamy też do wzięcia udziału w pomocy dzieciom z Ukrainy przebywającym na naszym terenie organizowanej przez naszych harcerzy. Akcja PUDEŁKO RADOŚCI polega na zapakowaniu do pudełka słodyczy, maskotek czy innych rzeczy dla dzieci z zaznaczeniem czy dla chłopca czy dziewczynki i określeniu wieku. Można dodać jakąś karteczkę i napisać kilka słów. Akcja PLECAK polega na zapakowaniu plecaka szkolnego przyborami szkolnymi (zeszyty, wycinanki, piórnik, długopis, flamastry itp.). Pudełka i plecaki można przynosić do Domu Harcerza przy ul. Karasiewicza 2, od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 17.30 lub na plebanię. Trwa też zbiórka odzieży, koców i śpiworów, środków czystości i żywności długoterminowej. Można je przynosić do Domu Dziennego Pobytu OPS przy ulicy Świeckiej 45 A codziennie od 8.00 do 18.00 lub na plebanię. Pamiętajmy o uczynkach miłosierdzia!STATYSTYKA PARAFII BOŻEGO CIAŁA W TUCHOLI 2016-2021

 


2016

2017

2018

2019

2020

2021

CHRZTY

60

68

65

53

54

43

I KOMUNIA

58

91

88

27

55

64

BIERZMOWANIE

67

53

30

84

50

41

ŚLUBY

25

24

23

16

12

17

ZMARLI

62

70

68

73

77

86

 


Od poniedziałku, 27 grudnia planujemy wizyty kolędowe wśród parafian. W dni powszednie rozpoczynać będziemy kolędy o godz. 15.30, w soboty od 10.00, w niedzielę od godz. 14.00. Kolędować będzie trzech księży. W tym czasie od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy św. wieczornych.

PLAN KOLĘD [PDF]


 

Modlitwa:

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty,

zgromadzeni w Imię Twoje.

Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;

zamieszkaj w naszych sercach,

naucz nas drogi, którą mamy iść

i jak mamy nią podążać.

Jesteśmy słabi i grzeszni;

nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.

Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,

albo stronniczość wpływała na nasze działania.

Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,

abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,

i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy

i tego, co jest słuszne.

O to wszystko prosimy Ciebie,

który działasz w każdym miejscu i czasie,

w komunii Ojca i Syna,

na wieki wieków. Amen.

 

W Kościele powszechnym trwa Synod, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota parafialna także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy o błogosławione owoce Synodu i przygotowanie się do uczestnictwa w nim poprzez przemyślenie odpowiedzi na pytania synodalne. Na etapie parafialnym Synodu, każdy będzie mógł się wypowiedzieć i podzielić swoim doświadczeniem życia w Kościele i spostrzeżeniami mogącymi pomóc w ożywieniu Kościoła jako wspólnoty.


PYTANIA SYNODALNE [PDF]

Więcej na: https://diecezja-pelplin.pl/synod-2021-23/
 

TYDZIEŃ MODLITW O OCHRONĘ ŻYCIA  |  Więcej na https://www.duchowa-adopcja.pl/

BROSZURA [PDF]                               Polecamy też aplikację: Adoptuj Życie


Na naszym cmentarzu przy domku grabarza znajdują się od niedawna stojaki ze sprzętem ogrodniczym do pielęgnacji grobów. Można z niego nieodpłatnie skorzystać. Prosimy o utrzymywanie sprzętu w czystości i odnoszenie go na miejsce. Został też postawiony stojak z półkami na zużyte znicze, które można powtórnie wykorzystać. Dziękujemy za tę inicjatywę radnemu Wojciechowi Kocińskiemu, firmie TUCHMET oraz Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Tucholi.


 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we mszach świętych i nabożeństwach, transmitowanych na żywo z naszego kościoła! Wystarczy po wejściu na stronę internetową parafii otworzyć zakładkę KAMERA (w lewej kolumnie) i kliknąć na trójkąt na otwartej stronie stream360. I już się widzimy i razem modlimy! Do zobaczenia!


PLAN TRANSMISJI: Niedziela, Msze święte o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

 

SŁOWO BISKUPA PELPLIŃSKIEGO Z OKAZJI ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

 

KATECHEZA DLA NARZECZONYCH ONLINE

 

Komunia święta duchowa i żal za grzechy doskonały

W tym wielkim morzu niepewności,
jaką przeżywamy
w tym roku w oczekiwaniu
Narodzenia Boskiego Zbawiciela,
Wielką nadzieją jest świadomość Jego
kolejnego przyjścia
w nasze życie.
Pan Bóg jest zawsze blisko nas.
Czeka na nasze zaproszenie,
by dać nam siłę przetrwania.
Chryste, przyjdź do naszych rodzin.
Zamień nasz smutek w radość,
zwątpienie w wiarę.
Hojnych łask w 2021 r.
od Narodzonego Pana, czułego spojrzenia Niepokalanej Matki
oraz troskliwej i pewnej opieki Świętego Józefa

- Patrona tego roku kościelnego.

 

 

 

 

Życzy:

 

Ksiądz Ireneusz Kalf – proboszcz parafii Bożego Ciała w Tucholi
wraz z Współpracownikami.

 

Tuchola, Boże Narodzenie 2020roku.
 
PROMIENIE MIŁOSIERDZIA PDF Drukuj Email

 
KONCERT KOLĘD PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 46

Pomoc Parafii

Bank Spółdzielczy w Tucholi

59 8174 0004 0002 1685 2000 0001

Rodziny Diecezji Pelplińskiej

 

Pielgrzymka na Cypr

 

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości