Parafia Bożego Ciała w Tucholi
Zapraszamy na koncert PDF Drukuj Email

 
Parafia Bożego Ciała kroczy DROGĄ ŚWIATŁA PDF Drukuj Email

„Kontemplacja oblicza Chrystusa nie może zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowanego. Chrystus jest Zmartwychwstałym! [...] Właśnie w Chrystusa zmartwychwstałego wpatruje się dzisiaj Kościół.”

św. Jan Paweł II, Novo millennio ineunte, 28

Jedną z propozycji takiego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem jest nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA. 11 kwietnia 2015r. w wigilię niedzieli Bożego Miłosierdzia, odbyła się w naszej parafii Droga Światła. Poprzez udział w tym nabożeństwie, chcieliśmy odkryć Chrystusa żyjącego, zwycięskiego i chwalebnego, siedzącego „na prawicy Ojca” i obecnego w Kościele. Jednocześnie stało się ono okazją do dziękczynienia Bożemu Miłosierdziu za dar życia, pontyfikatu i kanonizacji św. Jana Pawła II, który przed 10 laty, w wigilię niedzieli Bożego Miłosierdzia odchodził do „domu Ojca”. Droga Światła jest nabożeństwem składającym się z czternastu spotkań (na wzór czternastu stacji drogi krzyżowej). Obejmuje wydarzenia zbawcze, wzięte z końcowych partii Ewangelii oraz z dwóch pierwszych rozdziałów Dziejów Apostolskich.

Zdjęcia w galerii

 
Święcenie pokarmów - Wielka Sobota 2015 PDF Drukuj Email

Zdjęcia w galerii


Niedziela Palmowa

 

Pan Bóg pobłogosławił deszczem i wiatrem wiernych, którzy zebrali się na Rynku Miejskim trzymając w swych dłoniach kolorowe palmy i parasole. Po błogosławieństwie palm procesja z „osiołkiem” wyruszyła w stronę kościoła pw. Bożego Ciała. Ksiądz proboszcz niosąc 4-metrową palmę musiał zmagać się nie tylko z wiatrem, ale i uważać na gałęzie drzew rosnących na rynku, i kable przecinające ulicę Ks. Wryczy. Po Mszy św., w której przeżywaliśmy liturgię Męki Pańskiej, nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu na Najpiękniejszą Palmę. Dziecięce buzie i kolorowe palmy cieszyły oko i radowały serce.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 19