Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA (A)

15.01.2017

  • Składamy serdeczne „Bóg zapłać”! za złożoną ofiarę na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  • W dzisiejszą niedzielę w TOK o godz. 16.00  koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek przypada wspomnienie - św. Antoniego, opata; w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara; w sobotę – św. Agnieszki.
  • W sobotę, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich również w modlitwie. Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia, szczególnie wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy Bożego błogosławieństwa.
  • W sobotę przypada 28 rocznica śmierci ks. Stefana Niedzielaka – patrioty, kapelana Rodzin Katyńskich, natomiast 30 stycznia rocznica śmierci ks. Stanisława Suchowolca  kapelana  "Solidarności”. Obaj księża zostali zamordowani przez Służby Bezpieczeństwa.
  • W dniach od 18 – 25 stycznia przypada Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  • Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Tucholi zapraszają do Tucholskiego Domu Kultury na Koncert Świąteczny "Z wysokiego nieba…” we wtorek, 17 stycznia, o godz. 17.00.
  • Przed kościołem można nabyć: "Pielgrzyma”, "Małego Pielgrzyma” oraz "Gościa Niedzielnego’’.


PLAN KOLĘD na najbliższe dni:

15.01.2017 r., NIEDZIELA – od godz. 14.00

1.Wysoka Wieś – prosimy o pojazd

2.Nowa Tuchola – prosimy o pojazd

3.ul. Wiejska – prosimy o pojazd


16.01.2017 r., PONIEDZIAŁEK – od godz. 15.30

1.ul. Ks. Wryczy

2.ul.Okrężna, Górna, Spichlerzna, Murowa, Tylna

3.ul. Ks. Kreffta i Garbary


17.01.2017 r., WTOREK – od godz. 15.30

1.ul. Warszawska 14 – mieszkania nauczycielskie

2.ul. Pocztowa 11-13 – mieszkania nauczycielskie

3.ul. Pocztowa 15D


18.01.2017 r., ŚRODA – od godz. 15.30

1.ul. Pocztowa 15A

2.ul. Pocztowa 15B

3.ul. Pocztowa 15C i E


19.01.2017 r., CZWARTEK – od godz. 15.30

1.ul. Reja, Korczaka, Norwida i Staszica

2.ul. Nałkowskiej i Dąbrowskiej

3.ul. Gałczyńskiego i Tuwima


20.01.2017 r., PIĄTEK – od godz. 15.30

1.ul. Warszawska 16 (1-40)

2.ul. Warszawska 16 (1-72)

3.ul. Dworcowa 1-7


21.01.2017 r., SOBOTA – od godz. 10.00

1.Miejski Rów i ul. Podmiejska – prosimy o pojazd

2.ul. Kochanowskiego

3.ul. Dworcowa 9-15


22.01.2017 NIEDZIELA – od godz. 14.00

1.ul. Warszawska 18 (1-40)

2.ul. Warszawska 18 (41-80)

3.ul. Warszawska 18 (81-110)


23.01.2017 r., PONIEDZIAŁEK – od godz. 15.30

1.ul. Warszawska 20 (1-40)

2.ul. Warszawska 20 (41-80)

3.ul. Świecka 26-40 – prawa str.


  • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leona Mankiewicza i śp. Tadeusza Główczewskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie …


Znaleziono portfel z kartą kredytową na nazwisko Katarzyna Karow. Kontakt w zakrystii lub w biurze parafialnym.


INTENCJE MSZALNE

NIEDZIELA (15.01.2017)

7.30 1.za Parafian

2.za śp. Dariusza Wieckiego i Konrada Żygowskich, Martę i Pawła Garcarzyk, Danutę i Alojzego Chowaniec i ich zm. syna Piotra

9.00 1.Marię i Edmunda Frąckowskich i za wszystkich zm. z rodziny Frąckowskich, Łepków i Błajków

2.za śp. Jadwigę Niklasz, Bogumiłę Śnitko – w kol. rocz. śmierci Jadwigi

10.30 1.za śp. Kazimierza Karneckiego – w kol. rocz. śmierci i za zm. rodziców z obojga stron

2.za śp. Kazimierza Kufel – w IV rocz. śmierci, śp. Halinę Kufel – z okazji urodzin i za śp. Jerzego

12.00 1.za śp. Zygmunta Chmarę – w XX rocz. śmierci

2.za śp. Mieczysława Chojnowskiego i za zm. rodziców z obojga stron

3.z podziękowaniem Panu Bogu za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o opiekę Matki Bożej i szczęśliwe rozwiązanie (int. ks. K.G.)

18.00 za śp. Franciszkę i Jana Peplińskich – w kol. rocz. śmierci Franciszki

PONIEDZIAŁEK (16.01.2017)

7.00 za śp. Konrada Gwóźdź oraz śp. Weronikę i Annę

8.30 za śp. Piotra i Tadeusza Greśko oraz zm. z rodziny Greśko i Kotlengów – w rocz. śmierci Piotra

WTOREK (17.01.2017)

7.00 za śp. Zenona i Felicję Roszczyniała – w kol. rocz. śmierci Zenona i zm. z rodziny

8.30 za śp. Martę i Jana Janowskich – w kol. rocz. śmierci Jana

ŚRODA (18.01.2017)

7.00 1.za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy o powrót do zdrowia dla Mieczysława i Boże błogosławieństwo dla rodziny

2.za śp. Teklę i Jana Pogodzińskich – w rocz. urodzin Tekli oraz za zm. z rodziny

8.30 za śp. Bronisława i Helenę Kowalskich – w XXXIII rocz. śmierci Bronisława oraz za zm. rodzeństwo: ks. Henryka Kowalskiego, Tadeusza i Zofię Mendyka, Annę Janczur, Danutę, Jadwigę i Zygmunta

CZWARTEK (19.01.2017)

7.00 1.z podziękowaniem Panu Bogu za odebrane łaski, z prośbą o opiekę NMP i Boże błogosławieństwo oraz dary Ducha Świętego dla Dawida – w dniu urodzin

2.o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej oraz potrzebne łaski dla Ks. Mariusza Skrzypka – intencja od Róż Różańcowych

8.30 za śp. Henryka Pawłowskiego – z okazji urodzin i imienin

PIĄTEK (20.01.2017)

7.00 1.za śp. Teresę i Józefa Korytowskich

2.za śp. Klarę i Jana Cieślickich oraz zm. z rodziny

8.30 za śp. Henryka Jarocha i zm. rodziców z obojga stron

SOBOTA (21.01.2017)

7.00 1.za śp. Irenę Nowacką, zm. rodziców: Annę i Władysława Fleming oraz Janusza Moszczyńskiego

2.na cześć św. Wincentego Pallottiego – w 60-tą rocz. cudownego uzdrowienia za jego wstawiennictwem(int.ks.K.G.)

8.30 1.za śp. Stefana Iwickiego – w XIV rocz. śmierci oraz za zm. z rodziny Kiedo i Iwickich

2.za zm. syna Michała Przybyszewskiego – w V rocz. śmierci i za zm. rodziców z obojga stron

18.00 1.z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Mariana i Krystyna Jaworskich – w 40-tą rocz. ślubu

2.za śp. Henryka Lipińskiego – w I rocz. śmierci

NIEDZIELA (22.01.2017)

7.30 1.za Parafian

2.za śp. Henryka Rózgę i zm. rodziców z obojga stron

3.za śp. Beatę Sobel – Zadrzyńską – w I rocz. śmierci(int.ks.K.G.)

9.00 1.za śp. Iwonę Nowacką – z okazji urodzin

2.za śp. Łucję, Cyryla i Leszka Figel oraz Barbarę i Romana Barczewskich

10.30 1.z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i zdrowie dla Krystyny i Franciszka Iglińskich – w X rocz. ślubu

2.za śp. Klarę i Teodora Adryjańskich – w kol. rocz. śmierci Klary oraz za zm. z rodziny Adryjańskich i Meller

3.za śp. Zofię i Henryka Kruszyńskich oraz Krystynę i Władysława Tomaszewskich – w rocz. śmierci Zofii(int. ks. K.G.)

12.00 1.za śp. Władysławę Suchomską – w XXX rocz. śmierci oraz śp. Włodzimierza i Aleksandra Suchomskich

2.o łaskę nieba i dar życia wiecznego dla śp. Anny Różewicz – z okazji Dnia Babci i dla śp. Jana Różewicza – z okazji Dnia Dziadka

18.00 za śp. Krystynę i Stanisława Iwickich – w kol. rocz. śmierci Krystyny oraz za zm. rodziców z obojga stron.


 

Rodziny Diecezji Pelplińskiej

 

Wspólnoty Młodzieżowe

Światowe Dni Młodzieży

Szukaj w serwisie

Gościmy on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość