Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA POSTU (B) –22.03.2015

 • Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, poświęcone rodzinie, które potrwają do 25 marca. Głosi rekolekcje ks. dr Sławomir Ałaszewski, odpowiedzialny za duszpasterstwo rodzin w naszej diecezji, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane na mszach świętych w poniedziałek, wtorek i środę o 8.30 i 17.00. Dodatkowo nauki stanowe: dla starszej młodzieży i narzeczonych dziś po wieczornej mszy świętej, dla małżeństw ze stażem do 25 lat w poniedziałek po mszy świętej wieczornej i dla małżeństw ze stażem ponad 25 lat we wtorek po mszy świętej wieczornej. W środę zapraszamy całe rodziny. Udzielać będziemy błogosławieństwa indywidualnego poszczególnym rodzinom. Od poniedziałku do środy swoje rekolekcje przeżywać będą też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 według planu dostarczonego rodzicom przez szkołę. Rekolekcje dla Technikum Leśnego, Agro i Gimnazjum od środy do piątku.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym księdza rekolekcjonisty dziś o godz. 16.00.
 • W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia. Obejmijmy naszą modlitwą przyszłe matki oraz ich poczęte dzieci. Na mszach świętych o 8.30 i 17.00 można będzie przystąpić do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 • Różę Różańcową pod wezwaniem Matki Bożej Pompejańskiej zapraszamy na Mszę św. w jej intencji, w najbliższą środę, 25 marca, o godz. 17.00. Przed Mszą św., o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla członków tej Róży w salce w plebanii.
 • Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza Róże Różańcowe, na darmową projekcję filmu o objawieniach Matki Bożej pt. „Ziemia Maryi” z pięknymi świadectwami nawrócenia. Projekcja odbędzie się w środę, 25 marca, o godz. 18.30 po wieczornej Mszy św. w Książnicy, przy ul. Pocztowej.
 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze znaną z wielu seriali telewizyjnych aktorką Patrycją Hurlak, która podzieli się z nami świadectwem swojego nawrócenia z magii i okultyzmu. Spotkanie odbędzie się w piątek, 27 marca, po wieczornej Drodze Krzyżowej, o godz. 18.30 w Książnicy. Wstęp wolny.
 • W piątek o godz.16.30 Droga Krzyżowa z rozważaniami dla dzieci; o godz. 17.30 – dla dorosłych.
 • W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których księża odwiedzą z posługą sakramentalną przed Wielkanocą.
 • W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Palmy będziemy święcić podczas każdej Mszy św. Przed godz. 12.00 zbieramy się na rynku miejskim, skąd procesja z palmami wyruszy do kościoła, a po Mszy św. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Natomiast na godz. 16.00 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu chóru „Camerata” pod dyrekcją Marzenny Tyrańskiej.
 • W Niedzielę Palmową przed kościołami naszego dekanatu odbędzie się kwesta na Hospicjum Św. Małgorzaty w ramach akcji „Pola Nadziei”. Wolontariusze będą wręczać osobom wspomagającym żonkile-symbol nadziei.
 • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Kościerzyny dla młodzieży na diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Niedzielę Palmową, 29 marca br. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablotce.
 • Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie 1 kwietnia, w Wielką Środę.
 • W niektórych sklepach naszej parafii wystawione zostały kosze z napisem „Caritas” na artykuły spożywcze i środki czystości, które przed Wielkanocą zostaną przekazane osobom ubogim z naszej parafii. Akcję prowadzi Parafialny Zespół Caritas.
 • Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma”, i „Gościa Niedzielnego”. U pań z Caritasu  przed kościołem można zakupić świece tzw. „paschaliki” i kartki świąteczne, a w przyszłą niedzielę palmy.
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leona Redzimskiego.  Dobry Jezu, a nasz Panie…


I N T E N C J E     M S Z A L N E

PONIEDZIAŁEK (23.03.2015)

7.00 1.za śp. Bogdana Meger – w I rocz. śmierci

2.za  śp. Danutę Chirchowską-Bogers – intencja od Zakładu Pogrzebowego Bolmar

8.30 za śp. Marię i Antoniego Gwizdałów

17.00 1.za zm. ks. prałata Jana Lichosyta– w dniu urodzin (greg.)-23

2.za śp. Mateusza Nastarowicza

WTOREK (24.03.2015)

7.00 za zm. ks. prałata Jana Lichosyta (greg.)-24

8.30 za śp. Monikę i Igancego Wolszleger – w kol. rocz. śmierci Moniki

17.00 1.za śp. Marię i Ignacego Tłock

2.za śp. Stefanię i Józefa Różek – z okazji imienin Józefa

ŚRODA (25.03.2015)

7.00 1.za zm. ks. prałata Jana Lichosyta (greg.)-25

2.za śp. Leona Redzimskiego – intencja od Zakładu Pogrzebowego PK w Tucholi

8.30 za zm. rodziców: Ludwikę i Józefa Wesołowskich oraz ich córkę Irenę Barlik

17.00 1.w intencji Róży Różańcowej Matki Bożej Pompejańskiej

2.za śp. Mariannę Wiese, Tadeusza Kozłowskiego oraz zm. z rodziny Wiese i Kozłowskich

CZWARTEK (26.03.2015)

7.00 1.za zm. ks. prałata Jana Lichosyta (greg.)-26

2.za śp. Bolesława, Annę, Cecylię, Zofię, Wincentego i Helenę (int. ks. K. Giersza)

8.30 za śp. Henryka Ziółkowskiego oraz za jego zm. rodziców i siostry

17.00 1.za śp. Czesława Kamińskiego – z okazji urodzin oraz za zm. rodziców i zm. z rodziny Kamińskich

2.za zm. rodziców z obojga stron: śp. Franciszkę i Jana Figiel, śp. Pelagię i Sylwestra Rink – w kol. rocz. śmierci Franciszki i Sylwestra

PIĄTEK (27.03.2015)

7.00 1.za śp. Mariannę i Bolesława Rogowskich

2.za śp. Sykstusa Chrapkowskiego – z okazji urodzin

8.30 za zm. ks. prałata Jana Lichosyta (greg.)-27

17.00 1.za śp. Weronikę i Pawła Suchomskich oraz za zm. rodziców z obojga stron i śp. Jana Cebulę

2.za śp. Zofię i Henryka Jutrowskich oraz za zm. rodziców z obojga stron

3.o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i światło Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej dla Iwony – z okazji urodzin (int. ks. K.Giersza)

SOBOTA (28.03.2015)

7.00 1.za  śp. Elżbietę, Martę i Krzysztofa i za zm. rodziców z obojga stron

2.o spokój duszy dla śp. Urszuli i Romualda Giemza – w rocz. śmierci Urszuli

8.30 1.za zm. ks. prałata Jana Lichosyta (greg.)-28

2.za śp. Benedyktę oraz za zm. z rodziny Knieciów i Góreckich

18.00 1.za śp. Antoninę Gumińską – w dniu 90-tych urodzin

2.za śp. Józefa i Leszka Zarembów, Józefa Krzyżelewskiego i Angelikę Gaca

3.za śp. Mariannę Los – w I rocz. śmierci (int. ks. K.Giersza)

NIEDZIELA PALMOWA(29.03.2015)

7.30 1.o życie wieczne dla śp. Franciszka Kowalskiego – w rocz. urodzin oraz dla zm. z rodziny Kufel i Kowalskich

2.za śp. Bogdana Rydzkowskiego, za zm. rodziców: Pawła Rydzkowskiego oraz Agatę i Władysława Donorowiczów – w rocz. śmierci Agaty

9.00 1.za zm. ks. prałata Jana Lichosyta (greg.)-29

2.za śp. Anastazję i Edmunda Nowackich oraz Katarzynę Grugel

10.30 1.za śp. Barbarę Smętek – w XXI rocz. śmierci oraz za zm. rodziców: Wandę i Antoniego

2.za śp. Jerzego Szmelter – z okazji urodzin

12.00 1.za Parafian

2.o dar życia wiecznego dla śp. Henryka Piesika – z okazji urodzin

18.00 1.za śp. Zygmunta Glazika oraz za zm. rodziców i zm. siostrę Irenę

2.za śp. Irenę Witkowską – intencja od uczestników pogrzebu