Powstanie Koła PDF Drukuj Email

Powstanie Regionalngo Koła Przyjaciół Radia Maryja w Tucholi

Powstanie Koła zostało zainicjowane na spotkaniu w dniu 30.11.1997 roku - pierwszym dniu nowego roku kościelnego 1997. Była to myśl mężczyzn naszego środowiska niejako przeciwstawiająca się atakom na rozgłośnię Radia Maryja w Toruniu i jego założyciela Ojca Tadeusza Rydzyka. Pomysł zaakceptował ówczesny proboszcz parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi Ksiądz Prałat dr Jan Lichosyt. Wybrano sześcioosobową grupę inicjatywną. Henryk Siniło, Jerzy Kądziela, Stanisława Betyna i Cecylia Gumińska dokonują 2 grudnia w Toruniu zgłoszenia powstania Regionalnego Koła Przyjaciół Radia Maryja w Tucholi.

Na następnym spotkaniu grupy inicjatywnej, które miało miejsce 7 grudnia 1997 roku ukonstytuował się Zarząd Koła:

- Jerzy Kądziela - przewodniczący
- Henryk Siniło - zastępca
- Stanisława Betyna - sekretarz
- Maria Glama - skarbnik
- Cecylia Gumińska - członek
- Jan Lesikowski - członek

Na asystenta Koła został mianowany przez Księdza Proboszcza wikariusz parafii Ksiądz Henryk Jereczek.

Cel i zadania Koła:

1. Budować swoje życie osobiste i ład społeczny w oparciu o święte zasady chrześcijańskie i patriotyczne naszych przodków.

2. Wspierać Radio Maryja modlitwą, działaniem i ofiarami.

Obecnie asystentem Koła jest Ks. mgr Mariusz Skrzypek, wikariusz parafii Bożego Ciała, którego mianował obecny proboszcz parafii Ks. Kanonik Ireneusz Kalf. Siedzibą Koła przy przychylności obecnego księdza kanonika jest w dalszym ciągu parafia Bożego Ciała ale członkowie to panie i panowie mieszkańcy nie tylko tej parafii lecz zgodnie z nazwą mieszkańcy Tucholi i różnych miejscowości regionu borowiackiego. Wszystkich chętnych gorąco zachęcamy i zapraszamy do współpracy.

Biuro Koła jest czynne w każdą sobotę od 900 do 1200. Ponadto istnieje możliwość codziennego kontaktu przy Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500 względnie telefonicznie 523346329, 510662580.